İstanbul TTO – İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Bilgilendirme Toplantısı

IMG_6876

İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Toplantı Salonu’nda Adli Tıp Enstitüsü akademisyenlerine yönelik 3 Ağustos tarihinde İstanbul TTO Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi. İstanbul TTO yöneticileri ve uzmanları ile birlikte Adli Tıp Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Faruk AŞICIOĞLU ve Adli Tıp Enstitüsü öğretim üyeleri toplantıya katıldılar.

Toplantının açılış konuşmasını Adli Tıp Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Faruk AŞICIOĞLU gerçekleştirdi ve Adli Tıp Enstitüsü hakkında genel bilgilendirme yaptıktan sonra Enstitü’nün çalışma alanları, Enstitü öğretim üyelerinin yetenekleri ve yaptıkları projeler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

İstanbul Üniversitesi Üniversite-Sanayi İşbirliği Birimi Başkanı ve TTM Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ş. İsmail KIRBAŞLAR, İstanbul TTO’nun faaliyetlerine dair kısa bir bilgilendirme yaptı. Teknoloji transferinin ülkemiz ve İstanbul Üniversitesi için önemine değindi.

Daha sonra söz alan İstanbul TTO yöneticisi İhsan Faik ÇITLAK üniversite bünyesinde TTO faaliyetlerine yönelik yapılan çalışmaları anlattı.  İstanbul TTO’ nun proje destek birimi, Üniversite sanayi- işbirliği birimi, Fikri haklar birimi ve girişimcilik birimi hakkında bilgiler aktardı.

20160803_140407

İstanbul TTO Fikri Haklar ve Lisanslama Birimi adına yapılan çalışmaları Yrd. Doç. Dr. Gamze SART detaylı bir şekilde anlattı ve İstanbul Üniversitesi öğretim üyelerinin patent başvuru işlemleri için izlemesi gereken yollar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

İstanbul TTO Üniversite-Sanayi İşbirliği Birimi Sorumlusu Kayhan BAYAZIT, İstanbul TTO’ da Üniversite-Sanayi İşbirliği Biriminde yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi verdi. İstanbul TTO’nun Üniversite-Sanayi işbirliğinde üstleneceği görev ve önümüzdeki dönemdeki işleyişi hakkında detaylar aktardı. Üniversite ve Sanayi arasında İstanbul TTO’nun nasıl bağlantı kurduğu ve Adli Tıp Enstitüsü öğretim üyelerinin Üniversite-Sanayi İşbirliği konusunda yapabileceği çalışmalar hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulundu.

İstanbul Üniversitesi adına AB Projeleri adına Brüksel’de çalışmalar yürüten EUROHUB firması temsilcisi Ali TÜRKELLİ, AB Projeleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. AB projelerinden İstanbul Üniversitesi öğretim üyelerinin yararlanması adına yürüttükleri çalışmaları detaylı bir şekilde anlattı ve Adli Tıp Enstitüsü adına AB projeleri fırsatlarından bahsetti.

Toplantının devamında söz alan öğretim görevlileri, Adli Tıp Enstitüsü’nün ulusal ve uluslararası proje çalışmalarını, proje yürütmede karşılaştıkları sorunlarını ve beklentilerini İstanbul TTO ekibi ile paylaştılar. İstanbul TTO ekibi, karşılaşılan sorunlarla ilgili öğretim görevlilerine nasıl destek verebilecekleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Devamında ise İstanbul TTO Uzmanı Kadir YILMAZ, TÜBİTAK Proje Destekleri; Yrd. Doç. Dr. Gamze SART, Fikri Mülkiyet Hakları ve İstanbul TTO Uzmanı Kayhan BAYAZIT Üniversite-Sanayi İşbirliği konularında sunumlarını gerçekleştirdiler. Sunumların sonunda toplantı, soru-cevap kısmıyla son buldu.

 

04/08/2016
2169 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Avcılar Yerleşkesi

ARGEM Binası 1. Kat PK 34320 Avcılar / İstanbul

Tel: (0 212) 440 20 98

Fax: (0 212) 440 19 04

E-Posta:ttmistanbul@gmail.com