Parçacık Hızlandırıcıları ve Işınım Kaynakları Üzerine Türk-Alman Çalıştayı, 9-10 Temmuz 2014

2014 yılının “Milletleri Birleştiren Bilim” sloganıyla başlatılan Türk Alman Bilim Yılı etkinlikleri çerçevesinde 09-10 Temmuz 2014 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi ev sahipliğinde “Parçacık Hızlandırıcıları ve Işınım Kaynakları üzerine Türk Alman Çalıştayı” düzenlenmektedir.

Çok değerli bilim insanlarının konuşmacı olarak katılacağı ve parçacık hızlandırıcıları ve bunlara dayalı ışınım kaynaklarının konu alınacağı bu çalıştayda, Türk ve Alman bilim adamları ve mühendisleri arasında bağlantılar kurulmasını sağlayarak, proje hazırlama veya AR&GE faaliyetlerinde ortak çalışma alanlarının ve fırsatlarının oluşturulması amaçlanmıştır.

Bu kapsamda, Türkiye ve Almanya’da bulunan TAC, TAEK, DESY, Euro-XFEL, FLASH gibi araştırma merkezleri tanıtılacaktır. Parçacık hızlandırıcıları ve alt sistemlerini ilgilendiren elektronik, vakum, RF, kontrol, makine mühendisliği vb bilim ve mühendislik alanlarının yanı sıra ışınım kaynaklarının kullanımını ile araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürüten fizik, kimya, biyoloji, eczacılık v.b. tüm yaşam bilimleri ve endüstride çalışmakta olan siz değerli bilim insanlarını ve araştırmacıları aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Lütfen http://turkfizikdernegi.org/workshop/tay/ adresimizi ziyaret ederek kayıt olunuz. TUBİTAK destekleri kapsamında siz katılımcıların masrafları karşılanacaktır.

Yer:    Fen Fakültesi , Dekanlık Binası, 3 . Kat, Kurul odası
Tarih: 9 Temmuz 2014 saat 14:00

 

01/07/2014
2902 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Avcılar Yerleşkesi

ARGEM Binası 1. Kat PK 34320 Avcılar / İstanbul

Tel: (0 212) 440 20 98

Fax: (0 212) 440 19 04

E-Posta:ttmistanbul@gmail.com